Skip Navigation Links
Αρχική σελίδα
Ο Δήμος
ΔιαμερίσματαExpand Διαμερίσματα
Επικοινωνία
Συλλογή Φωτογραφιών
    
Μήνυμα του Δημάρχου Ερμιονίδας

"Καλώς ήρθατε αγαπητοί φίλοι, επισκέπτες στη γη της ιστορίας, της ομορφιάς και του πολιτισμού..."


Καλώς ήρθατε στην ιστοσελίδα του Καλλικρατικού Δήμου Ερμιονίδας!

Ο Δήμος μας βρίσκεται στην Νότια Αργολίδα και εκτείνεται στα παλαιά διοικητικά όρια της επαρχίας Ερμιονίδας και περιλαμβάνει το Κρανίδι, που είναι και η έδρα του Δήμου, την Ερμιόνη, το Πόρτο Χέλι, την Κοιλάδα, τα Δίδυμα, τους Φούρνους, το Ηλιόκαστρο και την Θερμησία.

Καλώς ήρθατε αγαπητοί φίλοι - επισκέπτες στη γη της ιστορίας, της ομορφιάς και του πολιτισμού, σε αυτόν τον ευλογημένο τόπο που ο θεός και η φύση τον δημιούργησαν, τον πλούτισαν και τον κόσμησαν με γενναιοδωρία.

Σας ευχαριστούμε που επιλέξατε τον τόπο μας για την αναψυχή και την ξεκούρασή σας. Οι φιλόξενοι κάτοικοι, οι επαγγελματίες της περιοχής μας και εγώ προσωπικά σας καλωσορίζουμε και σας ευχόμαστε να περάσετε καλά και ευχάριστα.

Ο Δήμαρχος Ερμιονίδας
Δημήτρης Σφυρής
Διοικητική διάρθρωση Δήμου Ερμιονίδας

Δημοτική αρχή

Δήμαρχος

Αντιδήμαρχοι

Δημοτικό συμβούλιο

  1. Δημαράκης Αριστείδης - Πρόεδρος Δ.Σ.
  2. Γκαμίλη-Σιάνα Ελένη - Αντιπρόεδρος Δ.Σ.
  3. Κρητικός Ανδρέας - Γραμματέας Δ.Σ.
  4. Αντωνόπουλος Ιωάννης - Αντιδήμαρχος
  5. Ντούβαλης Δημήτριος - Αντιδήμαρχος
  6. Δημαράκης Ιωάννης - Αντιδήμαρχος
  7. Φωστίνη-Πουλή Καλλιόπη - Αντιδήμαρχος
  8. Πάλλης Ιωάννης
  9. Μήτσου Κυριακή
  10. Μπουρίκας Γεώργιος
  11. Ρούσσης Ιωάννης
  12. Αποστόλου Παναγιώτης
  13. Κοτσοβού Μαρία
  14. Λούμη-Γιαννικοπούλου Αγγελική
  1. Κρουμπούζος Γεώργιος
  2. Σαράντος Χρήστος
  3. Λαδάς Απόστολος
  4. Στρίγκου-Φωστίνη Άννα
  5. Γεωργόπουλος Ιωάννης
  6. Γανώσης Ιωσήφ
  7. Μπαλαμπάνης Χρήστος
  8. Μαχαίρας Εμμανουήλ
  9. Λάμπρου Αναστάσιος
  10. Αντωνόπουλος Αντώνιος
  11. Τόκας Αναστάσιος
  12. Πουλής Γεώργιος
  13. Λυμπερόπουλος Κωνσταντίνος

Επιτροπές

Εκτελεστική επιτροπή

  1. Σφυρής Δημήτριος - Δήμαρχος
  2. Αντωνόπουλος Ιωάννης - Αντιδήμαρχος
  3. Ντούβαλης Δημήτριος - Αντιδήμαρχος
  4. Δημαράκης Ιωάννης - Αντιδήμαρχος
  5. Φωστίνη-Πουλή Καλλιόπη - Αντιδήμαρχος

Οικονομική επιτροπή

    Πρόεδρος:Αντωνόπουλος Ιωάννης

    Τακτικά μέλη:
  1. Σαράντος Χρήστος
  2. Ντούβαλης Δημήτριος
  3. Δημαράκης Ιωάννης
  4. Φωστίνη-Πουλή Καλλιόπη
  5. Λάμπρου Αναστάσιος
  6. Γεωργόπουλος Ιωάννης
Αναπληρωματικά Μέλη:
  1. Ρούσσης Ιωάννης
  2. Στρίγκου-Φωστίνη Άννα
  3. Μπουρίκας Γεώργιος
  4. Κρητικός Ανδρέας
  5. Μπαλαμπάνης Χρήστος

Επιτροπή ποιότητας ζωής

    Πρόεδρος: Φωστίνη-Πουλή Καλλιόπη

    Τακτικά μέλη:
  1. Κοτσοβού Μαρία
  2. Μήτσου Κυριακή
  3. Ρούσσης Ιωάννης
  4. Κρουμπούζος Γεώργιος
  5. Τόκας Αναστάσιος
  6. Γανώσης Ιωσήφ
Αναπληρωματικά Μέλη:
    Αποστόλου Παναγιώτης
  1. Σαράντος Χρήστος
  2. Ντούβαλης Δημήτριος
  3. Λάμπρου Αναστάσιος
  4. Μπαλαμπάνης Χρήστος

Νομικά Πρόσωπα Δημοσίου Δικαίου (Ν.Π.Δ.Δ.)

Ν.Π.Δ.Δ. Κοινωνικής Πρόνοιας & Αλληλεγγύης


Πρόεδρος: Μήτσου Κυριακή
Αντιπρόεδρος: Φωστίνη-Στρίγκου Άννα
Αναπλ.Μέλος: Δημαράκης Ιωάννης
    Τακτικά Μέλη Δ.Σ.
  1. Θεοδώρου Κωνσταντίνα
  2. Μπινιάρης Αθανάσιος
  3. Σίδερης Δημήτριος
  4. Λιώση Μαρία
  5. Δάγκλη Δήμητρα
  6. Μερτύρη Χρυσαυγή
  7. Γκιαγκιόζη Αναστασία
  8. Μπρούστα Αιμιλία
  9. Θωμά-Προσίλη Πετρούλα
  10. Σοφικίτη Αγγελική
  11. Πραχαλιάς Κωνσταντίνος
  12. Νόνης Βασίλειος
  13. Γεωργόπουλος Ιωάννης
    Αναπληρωματικά Μέλη
  1. Πάλλης Ιωάννης
  2. Σουλιώτη Μαρία
  3. Μουδάκη Παναγιώτα
  4. Μπουγιούρα Σοφία
  5. Μέξη Μάλαμα
  6. Σκούρτη Αικατερίνη
  7. Σκούρτη-Δαγρέ Παρασκευή
  8. Αλεξανδρή Ανεζούλα
  9. Καπόγιαννη Ελένη
  10. Δημότση Δέσποινα
  11. Τσίρνα-Μπαλαμπάνη Χρύσα
  12. Ηλιού Ευαγγελία
  13. Γκαμίλη-Σιάνα Ελένη

Ν.Π.Δ.Δ. "Δημοτικό Λιμενικό Ταμείο Ερμιονίδας"


Πρόεδρος: Ρούσσης Ιωάννης
Αντιπρόεδρος: Μέξης Παναγιώτης
Αναπλ.Μέλος: Δημαράκης Ιωάννης
    Τακτικά Μέλη Δ.Σ.
  1. Λούμη-Γιαννικοπούλου Αγγελική
  2. Γανώσης Ιωσήφ
  3. Οικονόμου Μαρία
  4. Κωστόπουλος Ιωάννης
  5. Φασιλή Κωνσταντίνα
  6. Παπαδημητρίου Παναγιώτα
  7. Στάϊκου Σοφία
  8. Κουτούβαλης Νικόλαος
  9. Νόνης Βασίλειος
  10. Σοφικίτης Κωνσταντίνος
  11. Πίκουλας Ανδρέας
  12. Στάϊκος Σταμάτιος
  13. Αντζινά Παρασκευή
    Αναπληρωματικά Μέλη
  1. Μέξη Μάλαμα
  2. Ηλιού Παναγιώτης
  3. Πουλής Γεώργιος
  4. Παππάς Δημήτριος
  5. Κοντοβράκης Πέτρος
  6. Σερέτη-Βαρσοπούλου Ελένη
  7. Κοτσοβού Μαρία
  8. Σαράντος Χρήστος
  9. Λαδάς Απόστολος
  10. Αγρίμης Κωνσταντίνος
  11. Κωστάλας Ιωάννης
  12. Τριγκάκης Εμμανουήλ
  13. Κατσάβελας Ηλίας

Σχολική Επιτροπή Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης


Πρόεδρος: Λούμη-Γιαννικοπούλου Αγγελική
Αντιπρόεδρος: Κρουμπούζος Γεώργιος
Αναπλ.Μέλος: Στρίγκου-Φωστίνη Άννα
    Τακτικά Μέλη Δ.Σ.
  1. Αποστόλου Παναγιώτης
  2. Οικονομόπουλος Αργύρης
  3. Ντάκου Ελένη
  4. Μαϊμάνη Παρασκευή
  5. Μπαμπλή Ανθή
  6. Στάϊκου Σοφία
  7. Ρόζου Βενετία
  8. Μήτσας Ιωάννης
  9. Σκλαβούνου Θεοδώρα
  10. Μέξη Ευγενία
  11. Ζέρβα Σπυριδούλα
  12. Σιμοπούλου Ιωάννα
  13. Γαλιάτσου Αποστολία
    Αναπληρωματικά Μέλη
  1. Μπουρίκας Γεώργιος
  2. Αλεξάκος Γεώργιος
  3. Κρητσωτάκης Ιωάννης
  4. Κωστοπούλου Κυριακή
  5. Αποστόλου Ελένη
  6. Χάννος Ελευθέριος
  7. Διαμαντής Ευάγγελος
  8. Καρανικόλα Μαρία
  9. Κοντοβράκης Πέτρος
  10. Ψαροπούλου Γεωργία
  11. Καρανικόλα Μαρία
  12. Μέγα Αγγελική
  13. Γαλάτη-Μαναριώτη Αικατερίνη

Σχολική Επιτροπή Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης


Πρόεδρος: Δημαράκης Ιωάννης
Αντιπρόεδρος: Ρούσσης Ιωάννης
Αναπλ.Μέλος: Σαράντος Χρήστος
    Τακτικά Μέλη Δ.Σ.
  1. Κοτσοβού Μαρία
  2. Μποβόλου Στυλιανή
  3. Λουκά Παναγιούλα
  4. Ορφανός Γεώργιος
  5. Στογιάννου Ελένη
  6. Επανωμίτου Πουλχερία
  7. Βάθη Χαραλαμπία
  8. Μπουγιούρα Σοφία
  9. Οικονομοπούλου Μαρία
  10. Πολυχρονιάδης Πολυχρόνης
  11. Κορδώνη Δήμητρα
  12. Τσεγκής Γεώργιος
  13. Μαλτζαρούσης Ιωάννης
    Αναπληρωματικά Μέλη
  1. Μήτσου Κυριακή
  2. Πήλιουρη Μαρία
  3. Φωστίνης Εμμανουήλ
  4. Σαρρή Σοφία
  5. Λέκκας Γεώργιος
  6. Τσίπη Μαρία
  7. Ρόζου Μαρία
  8. Μαλτέζος Αθανάσιος
  9. Καμπουροπούλου Ιφιγένεια
  10. Σοφικίτη Μαρία
  11. Κοντοβράκης Ιωάννης
  12. Δάγκλης Χρήστος
  13. Δριβάλα Μαρία

Δημοτική Επιχείρηση Ύδρευσης-Αποχέτευσης Ερμιονίδας (Δ.Ε.Υ.Α.ΕΡ.)


Πρόεδρος: Πάλλης Ιωάννης
Αντιπρόεδρος: Αποστόλου Παναγιώτης
Αναπλ.Μέλος: Σπανός Κωνσταντίνος
    Τακτικά Μέλη Δ.Σ.
  1. Μπακούρος Αδριανός
  2. Παπαδημητρίου Παναγιώτα
  3. Τσεγκής Γεώργιος
  4. Ζόγκας Σπυρίδων
  5. Φασιλή Κωστούλα
    Αναπληρωματικά Μέλη
  1. Κατσάβελας Ηλίας
  2. Καπόγιαννη Ελένη
  3. Στάϊκος Σταμάτιος
  4. Σαμιώτης Γεώργιος
  5. Δημαράκης Κοσμάς

Επιτροπή Τουριστικής Ανάπτυξης και Προβολής, Δήμου Ερμιονίδας


Πρόεδρος: Φωστίνη-Πουλή Καλλιόπη
Αντιπρόεδρος: Λαδάς Απόστολος
Αναπλ.Μέλος: Μπουρίκας Γεώργιος
    Τακτικά Μέλη Δ.Σ.
  1. Λούμη-Γιαννικοπούλου Αγγελική
  2. Κρητικός Ανδρέας
  3. Αντωνοπούλου Ελένη
  4. Σταματίου Γεώργιο
  5. Παριανού Αργυρώ
  6. Τριγκάκης Εμμανουήλ
  7. Ρούσση Μαρία
  8. Λεμπέσης Παναγιώτης
  9. Ρόζος Ιωάννης
  10. Μπίμπα Μαρκέλλα
  11. Λυγερός Παναγιώτης
  12. Γανώσης Αναστάσιος
  13. Κυπραίου Χρύσα
    Αναπληρωματικά Μέλη
  1. Κοτσοβού Μαρία
  2. Γκαμίλη-Σιάνα Ελένη
  3. Πασχαλίδου Δήμητρα
  4. Δημητρίου Μάριος
  5. Ταρούσης Κωνσταντίνος
  6. Θεοδώρου Κωνσταντίνα
  7. Κοντογιάννης Ιωάννης
  8. Δημότση Δέσποινα
  9. Κολοκύθας Δημήτριος
  10. Τσίρνα Χρυσή
  11. Χατζησταύρου Θεόδωρος
  12. Στάϊκου Μαρία
  13. Παπαδημητρίου Καλλιόπη

Κοινοφελής Επιχείρηση Αθλητισμού και Περιβάλλοντος Δήμου Ερμιονίδας


Πρόεδρος: Στεργίου Γεώργιος
Αντιπρόεδρος: Κοτσοβού Μαρία
Αναπλ.Μέλος: Σαράντος Χρήστος
    Τακτικά Μέλη Δ.Σ.
  1. Δημαράκης Ευάγγελος
  2. Χάνος Ελευθέριος
  3. Δημητρίου Μάριος
  4. Τζιέρη Αικατερίνη
  5. Καλλιάνου Παρασκευή
  6. Νάκος Δαμιανός
  7. Ευστρατίου Ιωάννης
  8. Λούμη-Γιαννικοπούλου Αγγελική
  9. Γουζούασης Ευάγγελος
    Αναπληρωματικά Μέλη
  1. Γαλάνης Βασίλειος
  2. Γιαννακόπουλος Δημήτριος
  3. Μπουρικάς Γεώργιος
  4. Σπετσιώτου Φρατζέσκα
  5. Πλατανίτης Παναγιώτης
  6. Δορμπαρης Δημήτριος
  7. Παπαδημητρίου Μάνος
  8. Παπαδοπούλου Δέσποινα
  9. Μπάμπας Νικόλαος

Ν.Π.Δ.Δ. Αθλητικό Κέντρο "Γεώργιος & Ευαγγελία Μπουρνάκη"


Πρόεδρος: Κρητσωτάκης Ιωάννης
Αντιπρόεδρος: Μπουρίκας Γεώργιος
Αναπλ.Μέλος: Δάγκλης Χρήστος
    Τακτικά Μέλη Δ.Σ.
  1. Αϊβαλιώτης Βασίλειος
  2. Στρίγκου-Φωστίνη Άννα
  3. Σπετσιώτη Φρατζέσκα
  4. Μήτσου Κυριακή
  5. Δημαράκης Ευάγγελος
  6. Μπαλαμπάνης Χρήστος
  7. Μπάζος Παναγιώτης
    Αναπληρωματικά Μέλη
  1. Τσίρνα Χρυσή
  2. Λαζάρου Κωνσταντίνος
  3. Τζιέρη Αικατερίνη
  4. Μπουγιούρας Ιωάννης
  5. Δεβελέκος Αναστάσιος
  6. Κουτούβαλης Δαμιανός
  7. Μούγιος Γεώργιος
Εκδηλώσεις
Η Ερμιονίδα στον χάρτη
Social Media

Copyright (©) 2015-2019, Δήμος Ερμιονίδας    Όροι Χρήσης Δικτυακού Κόμβου
Μελέτη/Ανάπτυξη Δικτυακού Κόμβου: Pro.Compute - Χρήστος Προσίλης